Ku-Crew

Me Ku Crew drejt suksesit...
 
PortalliForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Naim Frasheri

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlkatosNumri i postimeve : 32
Registration date : 31/12/2007

MesazhTitulli: Naim Frasheri   Tue Jan 01, 2008 5:26 pm

Naim Frashri, poeti i madh i Rilindjes kombetare.
Poeti i madh i rilindjes kombetare Naim Frashri, ka qene dhe do te mbetet si nje nder gurthemelet me te sigurte te letersise dhe te kultures shqiptare ne periudhen e rilindjes dhe per te gjitha kohrat.
Fjalet e qiririt, nje nder poemat e tije me te dashura dhe me filozofiket eshte botuar per here te pare ne vitin 1884, ne revisten shqipe "Drita" ne numrin "1" te saj qe u botua ne Stamboll.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Naim Frasheri
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fatmir Halimi: Vallja e yjeve dhe Vargjet e lira (Lasgush Poradeci dhe Migjeni)
» NAIM FETAJ - NĖ VEND TĖ EPITAFIT...
» Kėto janė dy vajzat e mbuluara tė Naim Tėrnavės (Foto)
» Letėrsia shqiptare
» Flori Slatina: Varre tė thjeshtė, njerėz tė mėdhenj - Naim Frashėri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ku-Crew :: Shkenc/Art/Kultur/Sport :: Letėrsi-
Kėrce tek: